Profesjonalna chemia motoryzacyjna i akumulatory samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Samochód nie może działać bez odpowiednio dobranych płynów eksploatacyjnych, krążących w szczelnych układach. Zaniedbania serwisowe, dotyczące niewłaściwego poziomu albo nieregularnej wymiany płynów eksploatacyjnych, mogą zakończyć się bardzo poważnymi awariami. MA Professional to wysokiej jakości płyny eksploatacyjne, produkowane w oparciu o najlepsze składniki.

Płyny chłodnicze MA Professional produkowane są w oparciu o glikol etylenowy oraz szereg dodatków uszlachetniających, w tym antykorozyjnych. Są one w pełni mieszalne z innymi płynami. Sprawnie działający układ chłodniczy jest gwarancją ochrony jednostki napędowej przed przegrzaniem i zatarciem. Od niego zależy również właściwa praca ogrzewania kabiny samochodu. Odpowiednie chłodzenie zapobiega wielu awariom, między innymi wypaleniu uszczelki pod głowicą. Dodatek skutecznych środków antykorozyjnych zabezpiecza układ, w tym chłodnicę, przed zniszczeniem przez korozję. Płyny chłodnicze MA Professional można stosować w układzie do 2 lat, po tym czasie zaleca się, aby je wymienić na nowe. Po wymianie trzeba pamiętać o odpowietrzeniu układu chłodzenia. Trzeba też pamiętać o tym, że układ chłodzenia musi być szczelny. Wszelakie nieszczelności należy jak najszybciej usuwać. Przed zastosowaniem nowego płynu chłodniczego warto zastosować płukankę do układu chłodzenia, która usunie zebrane zanieczyszczenia.

Płyn do hydraulicznego układu wspomagania MA Professional nadaje się do każdego układu z pompą hydrauliczną i elektrohydrauliczną. Choć producenci samochodów rzadko wspominają o konieczności wymiany płynu wspomagania, warto to zrobić raz na kilka lat. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na właściwą pracę tego bardzo ważnego układu. MA Professional oferuje także płyn do układów wspomagania z uszczelniaczem, który pomaga usunąć, a także prewencyjnie zapobiec niewielkim wyciekom. Można go stosować ze zwykłym płynem do wspomagania MA Professional, albo z każdym innym – jest w pełni mieszalny.

MA Professional to także świetny płyn hamulcowy DOT4. Płyn hamulcowy powinien być wymieniany w każdym samochodzie co 2 lata, a czasami wcześniej, jeśli ulegnie zawodnieniu. Płyn hamulcowy MA Professional zapewnia optymalne działanie układu hamulcowego, a także chroni go przed korozją. Stary płyn w układzie zazwyczaj prowadzi do korozji tłoczków w zaciskach hamulcowych.

Newsletter

Informacje o nowościach, porady, wydarzenia. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat naszej oferty?

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera