Profesjonalna chemia motoryzacyjna i akumulatory samochodowe

Akumulatory

Akumulator to część, bez której żaden samochód nie mógłby działać. Podstawowym zadaniem akumulatora samochodowego jest zapewnienie odpowiedniej ilości prądu do zasilenia rozrusznika, a także innych podzespołów. W silnikach benzynowych potrzebny jest prąd dla pompy paliwa w zbiorniku (dodatkowo dla pompy wtryskowej w silnikach z bezpośrednim wtryskiem), cewek zapłonowych i świec zapłonowych. W silnikach wysokoprężnych akumulator musi zapewnić zasilanie dla pompy paliwa w zbiorniku, pompy wtryskowej i świec żarowych. Ponadto, po wyłączeniu silnika, akumulator zasila alarm, urządzenia elektroniczne (komputery sterujące – podtrzymując dane z ich pamięci) i wiele innych.

MA Professional oferuje wysokiej klasy akumulatory samochodowe, w których płyty akumulatora są wykonane z wapniowych stopów ołowiu. Zapewniają one niski stopień samowyładowania oraz wysoki prąd rozruchu (szczególnie ważne w przypadku aut z silnikami wysokoprężnymi, których rozrusznik potrzebuje bardzo dużo prądu). Można je łatwo diagnozować. Są przeznaczone do montowania w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych, użytkowych, maszynach rolniczych i w wielu innych zastosowaniach. Wykonano je z najwyższej jakości surowców, są w pełni bezobsługowe. Posiadają one wszelakiego typu certyfikaty. Przed zakupem, trzeba sprawdzić, jaka pojemność akumulatora jest zalecana przez producenta Państwa samochodu albo maszyny rolniczej.

Akumulatory MA Professional bez problemu posłużą przez wiele lat. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby je pewnie zamontować (drgania są bardzo szkodliwe dla akumulatora), przynajmniej raz na rok je oczyścić (zabrudzenia również szkodzą), zabezpieczyć ich klemy przez utlenianiem i chronić je przed głębokim rozładowaniem, spowodowanym wielotygodniową bezczynnością. Jeśli samochód lub pojazd jest eksploatowany rzadko i tylko na krótkich odcinkach, alternator nie będzie w stanie naładować akumulatora do pełnej wartości. Warto wykonać co pewien czas dłuższą jazdę, albo doładować akumulator za pomocą odpowiedniego prostownika.

Sprawność akumulatora jest ważna przez cały rok, ale najczęściej kierowcy przypominają sobie o niej zimą. Akumulatory MA Professional są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne a przy odpowiedniej eksploatacji, odwdzięczą się wieloletnią niezawodnością.

Newsletter

Informacje o nowościach, porady, wydarzenia. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat naszej oferty?

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera