Profesjonalna chemia motoryzacyjna i akumulatory samochodowe

Środki smarujące

Współczesna motoryzacja nie mogłaby w żaden sposób działać, gdyby nie odpowiednie smarowanie. Większość kierowców wie o tym, że odpowiedniego smarowania potrzebuje silnik samochodu oraz jego skrzynia biegów. Ale nie są to jedyne podzespoły, w których trzeba stosować środki smarne.

Zadaniem nowoczesnych smarów jest zmniejszenie tarcia pomiędzy określonymi powierzchniami, zmniejszenie temperatury pomiędzy nimi w trakcie pracy, ochrona części przed zniszczeniem oraz przed korozją. Smary również znacząco wyciszają pracę metalowych części. Wymagania wobec smarów są obecnie bardzo wysokie – dzięki zastosowaniu odpowiednich dodatków, muszą być to środki, przeznaczone do pełnienia ochrony w specyficznych miejscach.

Środki smarujące z linii MA Professional firmy Amtra przeznaczone są do precyzyjnych zastosowań w samochodach, środkach transportu, maszynach i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest skuteczna redukcja tarcia i powstającej przy nim wysokiej temperatury, a także ochrona przez korozją.

Środki smarujące z linii MA Professional firmy Amtra są bardzo chętnie stosowane przez profesjonalistów, na przykład mechaników, prowadzących naprawy samochodów.

W bogatej ofercie profesjonalnych smarów MA Professional znajdziemy uniwersalny, niezwykle trwały smar biały, smar miedziowy do montażu świec zapłonowych, żarowych i wtryskiwaczy, smar do hamulców (niezbędny przy wymianie klocków), smar silikonowy, idealny do ochrony uszczelek i elementów gumowych, smar ceramiczny, smar do łożysk, smar PTFE i wiele innych.

Smary z linii MA Professional firmy Amtra to środki bardzo skuteczne, pakowane w wygodne opakowania. Stosowanie odpowiednich smarów pozwala znacząco przedłużyć okres eksploatacji łożysk, zawiasów, mechanizmów, linek i wielu innych. Dzięki odpowiednim aplikatorom, większość smarów można dozować nawet w trudno dostępne miejsca. Przed zastosowaniem smarów, powierzchnie warto oczyścić z zabrudzeń i starych, zaschniętych środków smarnych.

Na naszym portalu znajdą Państwo przykładowe zastosowania naszych produktów a także wyczerpujące informacje na ich temat.

Newsletter

Informacje o nowościach, porady, wydarzenia. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat naszej oferty?

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera