Profesjonalna chemia motoryzacyjna i akumulatory samochodowe

Konserwacja

Konserwacja samochodu przy użyciu odpowiednio dobranych, profesjonalnych środków, pozwala skutecznie ochronić go przed korozją oraz uszkodzeniami układu chłodzenia. Pomimo ciągłego rozwoju technologii, korozja to nadal największy wróg samochodów, mogący doprowadzić do ich całkowitego zniszczenia. Uszkodzenia układu chłodzenia mogą doprowadzić do przyspieszonego zużycia silnika, a nawet do jego całkowitego zniszczenia, na skutek przegrzania i zatarcia.

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego niektóre auta są niemal całkowicie odporne na działanie korozji i innych, szkodliwych czynników, podczas gdy inne korodują w przyspieszonym tempie. Podobnie jest z układem chłodzenia. Dlaczego w jednych samochodach układ chłodzenia działa w idealny sposób, a w innych powoduje anomalie w pracy silnika i układu ogrzewania kabiny? Dlaczego w niektórych autach zdarzają się przypadki pęknięcia paska klinowego, które powodują konieczność powrotu na lawecie? Kluczem do uzyskania niezawodności układu chłodzenia, zabezpieczenia paska klinowego przed pęknięciem, a także skutecznego zabezpieczenia pojazdu przed korozją, jest odpowiednia konserwacja.

Konserwacja samochodu przed korozją to najważniejsza rzecz, o której powinien pamiętać każdy kierowca. W ofercie firmy Amtra znajdują się skuteczne środki chroniące przed korozją, z linii MA Professional. Oferta obejmuje ochronne baranki, które nakłada się na podwozie auta. Dzięki swojej elastyczności, zabezpieczają one podwozie samochodu przed uderzeniem kamieni, jak również tworzą szczelną warstwę ochronną przed wodą, kurzem i brudem. Zaletą baranków firmy Amtra jest wysoka skuteczność działania, duża wydajność, a także bardzo prosty sposób nakładania. Oferta obejmuje również skuteczne środki do konserwacji profili zamkniętych, idealne do ochrony progów samochodu.

Konserwacja układu chłodniczego powinna obejmować jej regularne płukanie (przy wymianie płynu chłodniczego) a także uszczelnianie, w przypadku niewielkich wycieków płynu chłodniczego. Konserwacja układu chłodniczego z użyciem produktów Amtra z linii MA Professional jest bardzo prosta i skuteczna. Płukanie pozwala usunąć nagromadzone zanieczyszczenia (np. kamień kotłowy), co ma ogromny wpływ na właściwe działanie układu chłodzenia i nagrzewnicy.  

Konserwacja paska klinowego za pomocą sprayu MA Professional zdecydowanie przedłuża okres jego eksploatacji, a także zabezpiecza go przed pęknięciem w trakcie dalekiej podróży.

W naszym portalu znaleźć można wyczerpujące informacje na temat środków do konserwacji firmy Amtra, jak również ciekawe poradniki motoryzacyjne, pokazujące ich zastosowanie w praktyce.

Newsletter

Informacje o nowościach, porady, wydarzenia. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat naszej oferty?

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera