Profesjonalna chemia motoryzacyjna i akumulatory samochodowe

Pasta do mycia rąk – jaką wybrać i dlaczego warto jej używać?

Pasta do mycia rąk – jaką wybrać i dlaczego warto jej używać?

Każdy majsterkowicz wie, że prace przy samochodzie to brudna robota. Problem związany z zabrudzonymi dłońmi czy ciuchami znany jest wszystkim mechanikom zarówno tym profesjonalnym, jak i amatorom. Klasyczne mydła nierzadko nie dają sobie rady z usuwaniem uporczywych plam po smarach, olejach itp. Do tak uporczywych zabrudzeń należy stosować specjalistyczne preparaty takie jak pasta do mycia rąk. To absolutny niezbędnik w każdym garaży czy warsztacie samochodowym.

Pasta do rąk – niezbędnik każdego mechanika

Mechanicy wiedzą najlepiej, że woda z mydłem nie usunie uporczywych zabrudzeń związanych z ich codzienną pracą. W tym zawodzie kontakt z zabrudzeniami jest nieustanny, a dłonie nawet w rękawicach ochronnych i tak stale się brudzą. Smary, oleje czy płyny eksploatacyjne potrafią mocno związać się ze skórą, przez co ich usunięcie może być kłopotliwe. Domowe detergenty na nic się zdają. Do takich zabrudzeń należy stosować dedykowane, odpowiednio skomponowane środki o wysokiej ścieralności. Niezwykle ważne jest, aby były nie tylko skuteczne, ale zarazem bezpieczne dla skóry dłoni. Dlatego też w każdym garażu czy warsztacie powinna znaleźć się profesjonalna pasta do mycia rąk o sprawdzonym składzie.

Odpowiednia higiena w warsztacie samochodowym – dlaczego jest tak ważna?

Praca mechanika wiąże się z nieustannym kontaktem z silnymi zabrudzeniami. Choć z założenia mechanik powinien zakładać rękawice ochronne, niektóre prace w nich są wręcz niewykonalne. Dlatego też każdy mechanik przy swojej pracy ma mocno zabrudzone ręce. Choć po każdym zetknięciu się ze smarem wyciera dłonie w ściereczkę, to zabrudzenia te mocno wnikają w skórę, pozostawiając widoczny bród. Dlatego też często musi myć je z dodatkiem odpowiedniego preparatu. Pozwoli to zachować higienę pracy, uniknąć zabrudzenia narzędzi czy pozostawiania na karoserii nieestetycznych plam i odcisków.

Co więcej, wiele napraw wręcz wymaga zachowania higieny rąk. Należą do nich między innymi naprawy pasków wieloklinowych czy pasków rozrządu, na których tłuste plamy mogą doprowadzić do szybszego zużycia. Również w przypadku prac przy silniku, elektronice czy nawet oponach należy zachować wysoki poziom czystości. A przecież tłuste plamy długo utrzymują się na dłoniach, nawet po przetarciu ścierką. Dopiero umycie rąk w odpowiednim preparacie pozwala kompleksowo oczyścić dłonie.

Jaką pastę wybrać?

Dzisiejszy rynek oferuje szeroki wybór preparatów do mycia rąk dla mechaników i majsterkowiczów. Żele, płyny czy pasty do rąk – wybór jest tak wielki, że nie wiadomo na co się zdecydować. Warto więc wiedzieć, jakie cechy powinna spełniać dobrej jakości pasta do rąk.

Po pierwsze musi być bezlitosna dla uporczywych zabrudzeń. Jej zadaniem jest bowiem usuwanie plam ze smarów, olejów czy innych płynów. Po drugie musi być również bezpieczna dla skóry dłoni. Mechanicy zarówno profesjonalni, jak i garażowi majsterkowicze często narażeni są na uszkodzenia skóry. Tłuste zabrudzenia utrzymujące się na skórze negatywnie wpływają na jej kondycję. Dłonie stają się szorstkie, wysuszone i podatne na stany zapalne czy nawet alergie.

Aby uniknąć tego typu problemów, należy często myć ręce z użyciem profesjonalnych preparatów. Doskonale w tej roli sprawdzi się MAX HAND CLEANER PASTA DO MYCIA RĄK na bazie naturalnych składników. Dzięki specjalnej formule pasta do rąk skutecznie usuwa silne i tłuste zabrudzenia, a zarazem jest delikatna dla dłoni. Zawiera środki kosmetyczne, które wpływają regenerująco na zniszczone dłonie. To wysokiej jakości pasta, która przeszła szereg badań dermatologicznych wymaganych dla tego typu kosmetyków.

MAX HAND CLEANER PASTA DO MYCIA RĄK – dlaczego warto ją wybrać?

MAX HAND CLEANER to wysokiej jakości pasta, która stanowi idealne rozwiązanie dla warsztatów, serwisów czy domowych majsterkowiczów. Dzięki specjalnie dobranym składnikom pozwala szybko i skutecznie usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Jest przyjemna i delikatna dla skóry dłoni. Wystarczy rozsmarować na dłoniach niewielką ilość pasty i spłukać wodą, aby usunąć smary, oleje, smołę czy sadze. Świetnie radzi sobie z każdym uporczywym brudem, pozostawiając dłonie czyste i pachnące. Dzięki zawartości naturalnych składników oraz wiórków drzewnych szybko ściera zabrudzenia a przy okazji nawilża i regeneruje skórę dłoni. Co istotne, pastę można stosować również „na sucho”. Wystarczy rozsmarować ją w dłoniach i usunąć za pomocą papierowego ręcznika. To szybki sposób na zachowanie odpowiedniej higieny pracy w każdym warsztacie samochodowym!

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera